از 1.840.000 تومان
رزرو

تور تخت سیلمان و زندان سلیمان

بدون امتیاز
Created with Sketch.

مدت زمان

1.5 روز

Created with Sketch.

نوع تور

تور روزانه

Created with Sketch.

اندازه گروه

28 نفر

Created with Sketch.

زبان

___

پیش مطالعه قبل از سفر

درمورد تخت سلیمان آنقدر داستان و افسانه هست که آدم ترغیب به رفتن و دیدن آن از نزدیک می‌شود تا این گنجینه تاریخی را از نزدیک ببیند، به خصوص اینکه در جای خنکی هم روی نقشه واقع شده است.

تخت سلیمان (شهر گنجک)

زادگاه سحر آمیز زرتشت به عنوان یک مجموعه تاریخی بسیار منحصر به فرد و خارق العاده است.

تخت سلیمان در برگیرنده بناهای بی نظیر تاریخی آتشکده آذر گشسب، موزه هدایا، کوه زندان و دژ بلقیس است که هر کدام هزاران راز در دل خود جای داده اند. علاوه بر این ها آثار باقی مانده کاخ دوره ایلخانی نیز امتیاز مهمی برای تخت سلیمان به شمار می رود. قدمت مجموعه تخت سلیمان به عنوان زادگاه زرتشت به سه هزار سال می رسد.

وارد محوطه‌ تخت سلیمان که بشوید، منظره‌ زیبای دریاچه مقابل شماست. این مجموعه‌ کنار دریاچه‌ طبیعی زیبایی قرار گرفته. آب دریاچه‌، از عمق ۱۲۰ متری از چشمه می‌جوشد و بالا می‌آید. البته مناسب آشامیدن یا کشاورزی نیست، چون املاح آن زیاد است، ولی درعوض خیلی خوش‌رنگ است.

اگر در شاهنامه نام چیچست به چشم‌تان خورد، بدانید همان تخت سلیمان است. اما اسم تخت سلیمان از آن‌جا آمده که بعضی‌ها باور دارند این مکان را حضرت سلیمان ساخته و در همین‌جا هم زندگی می‌کرده. البته بعضی‌ دیگر می‌گویند از ترس حمله‌ اعراب به عبادتگاه‌های زرتشتی، نام سلیمان را بر این منطقه گذاشتند.

زندان سلیمان

زندان سلیمان تپه‌ای است به ارتفاع یکصد متر از سطح زمین، و مخروطی شکل، که زمان ساسانیان محل قربانی و نیایش موبدان زرتشتی بوده و البته بقایای بناهای دور مخروط زندان سلیمان، نشانگر اهمیت این محل مقدس می‌باشد. موبدان پس از نیایش در محل و استفاده از برسم، حیوان در نظر گرفته شده را برای قربانی کردن به جایگاه مخصوص می‌بردند تا نذر آتشکده کنند. احتمالاً دو هزار سال پیش مخروطی که امروز خالی از آب است و در دهانه تپه قرار دارد، پر از آب بوده و بقایای آب انبارهای اطراف مخروط، نشانگر غیرقابل استفاده بودن آب این دهانه و دریاچه درون آن است؛ اما به مرور زمان و بر اثر حجم رسوبات و فرو ریختن به دهانه، شکاف‌های این دریاچه که در عمق ۱۰۰ متری قرار داشتند، بسته شده و مخروط خشک شده‌است.

 

اهالی محل این کوه زیبا را به نام زندان سلیمان یا زندان دیو می‌شناسند و معتقدند که حضرت سلیمان دیوهایی را که از فرمانش سرپیچی می‌کردند در این کوه زندانی می‌کرده‌است. این نام با توجه به نسبت دادن محل به حضرت سلیمان بر این کوه گذارده شده‌است.

نمایش بیشتر

خلاصه سفر

  • اهالی محل این ک................................................هایی را که از فرمانش سرپیچی می‌کردند در این کوه زندانی می‌کرده‌است. این نام با توجه به نسبت دادن محل به حضرت سلیمان بر این کوه گذارده شده‌است.

اطلاعات

خدمات تور

  • وسيله نقليه توريستی
  • صبحانه
  • نهار
  • عصرانه
  • مجوز
  • بيمه
  • ليدر
  • راهنمای دو زبانه تخصصی

موقعیت تور

بررسی

0/5
بدون امتیاز
بر اساس 0 بررسی
عالی
0
خیلی خوب
0
متوسط
0
ضعیف
0
بسیار بد
0
در حال نمایش 1 - 0 از 0 در کل

ارسال بررسی

Created with Sketch.
از 1.840.000 تومان

استعلام

سازماندهی شده توسط

Tour Guide

عضویت از سال 2019

ممکن است دوست داشته باشید

دریافت به روز رسانی و بیشتر

اندیشه های ذهنی به صندوق پستی شما