تور کویر

مرتب سازی بر اساس:

یکی از جاذبه‌های منحصر بفرد ایران، وجود کویرهای متعدد و بسیار زیبا در آن است. کشور ما یک کشور کویری محسوب می‌شود و حدود ۶۰ درصد خاک آن را مناطق کویری تشکیل داده‌اند. این مناطق کویری پتانسیل بسیار بالایی در زمینه‌ی گردشگری دارند و ما در یوتوپین برای انواع کویرهای ایران، تورهای جذاب با خدمات متنوع از جمله تور کویر مرنجاب از تهران، تور کویر مصر از تهران، تور کویر لوت و تور کویرگردی یزد، کویر ابوزید آباد و ... برگزار می‌کنیم. شاید این‌طور به نظر برسد که کویرها مناطقی خشک و بی آب و علف هستند و کارایی زیادی ندارند، اما این تفکر کاملا اشتباه است. پتانسیل‌های زیادی در دل مناطق کویری نهفته که ما فقط به بخش گردشگری آن اشاره می‌کنیم. در ادامه با یوتوپین همراه باشید.

مزایای سفر به کویر چیست؟

همانطور که گفتیم، تصور اشتباهی است که فکر کنیم کویرها مناطقی خشک و بدون کاربرد هستند. در زمینه‌‌ی گردشگری جاذبه‌های مناطق کویری کم از مناطق جنگلی نیست! قدم زدن روی شن‌های کویر و رمل‌های بلند آن آرامش دست نیافتنی‌ای به شما می‌دهد. زمانی که بالای رمل‌ها می‌نشینید و تا چشم کار می‌کند چیزی جز شن‌های طلایی و زیبایی کویر نمی‌بینید. هیجان انگیزترین مسابقات سافاری و رالی را در کویر تجربه می‌کنید، زمانی که در تور آفرود، با ماشین‌های دو دیفرانسیل و شاسی بلند از بین پستی و بلندی‌های کویر رد می‌شوید و آدرنالین در بدنتان به نهایت خود می‌رسد.
آسمانی که در کویر می‌بینید مانند دریچه‌ای است که به کهکشان باز شده و پوشیده شده از ستاره‌های درخشان و دنباله‌دار. عکاسی از آسمان کویر و رصد کردن ستارگان از لذت‌بخش‌‌ترین سرگرمی‌های سفر به کویر ‌است. در بعضی از کویرها چشمه‌های آبگرم از دل زمین جوشیده‌اند و پر از املاح معدنی و خواص درمانی هستند. این چشمه‌های آب گرم از دیگر جاذبه‌های کویر هستند. مناطق کویری زمین‌های وسیع و صافی دارند که مناسب کمپینگ و چادر زدن هستند. جالب است که هیچ باکتری و ویروسی قادر نیست که در شن‌های داغ و سوزان کویر زنده بماند. همه‌ی این موارد دلایل قانع کننده‌ای برای سفر به طبیعت کویر است.

سوالات متداول تور کویر