ثبت نام لاتاری

ثبت نام لاتاری 2025 آمریکا

اکثراً افراد برای تحصیل و وضعیت اقتصادی بهتر، دوست دارند به کشوری مطمئن با شرایط عالی و مناسب مهاجرت کنند. یکی از سریع‌ترین و راحت‌ترین روش‌های مهاجرت، ثبت‌نام در لاتاری است. می‌توان گفت برای افرادی که شرایط مهاجرت تحصیلی یا کاری به آمریکا را ندارند، برنده شدن در لاتاری گرین کارت آمریکا شانس بزرگی محسوب می‌شود. به همین منظور، لاتاری آمریکا هرسال افراد زیادی را برای امتحان شانس و گرفتن ویزای گرین کارت آمریکا به سمت خود جذب می‌کند. در ادامه می‌خواهیم اطلاعات مورد نیاز و نحوه‌ی ثبت‌نام لاتاری را در اختیار شما قرار دهیم؛ تا آخر این مطلب همراه ما باشید.

 

زمان ثبت‌نام در لاتاری

همان‌طور که گفته شد لاتاری هرساله برگزار می‌شود و زمان ثبت‌نام لاتاری 1402 (13 مهر ماه تا 16 آبان) است. به طور کلی حدود یک ماه زمان دارید تا مراحل ثبت‌نام را انجام دهید

 

 

نحوه‌ی  ثبت‌نام در لاتاری

لاتاری به شکل سالانه برگزار می‌شود. یعنی اکنون در سال ۲۰۲۳ درخواست کنندگان در لاتاری ثبت‌نام می‌کنند؛ اما نام و تعداد برنده‌شدگان یک سال بعد یعنی در ۲۰۲۴ اعلام می‌شود. پس از مطلع شدن از نتایج، برندگان تا سپتامبر سال دیگر فرصت دارند تمام مدارک و اقدامات مربوط به ویزا را انجام داده و آماده ورود به خاک آمریکا شوند. شاید با خود بپرسید که اگر تا زمان تعیین‌شده مدارک به صورت درست آماده نشود تکلیف برنده‌ی لاتاری چه خواهد شد؟ باید بگوییم که آن فرد شانس رفتن به آمریکا را در آن سال از دست می‌دهد و مجبور است در سال‌های آینده برای ثبت‌نام در قرعه کشی اقدام کند. پس فرصت را از دست ندهید و ثبت‌ نام خود را با تماس به کارشناسان یوتوپین در کوتاه ترین زمان ممکن انجام دهید. 

 

شرایط ثبت‌نام لاتاری

نحوه و آگاهی از شرایط ثبت نام بسیار مهم است. در ابتدا باید گفت که برای شرکت در لاتاری نیاز به شرایط خاصی ندارید و تنها شرط آن محل تولد شما در یکی از کشورهای مجاز به لاتاری است. در ادامه قصد داریم، اطلاعات کاملی از شرایط ثبت‌نام لاتاری برایتان ارائه دهیم.

محل تولد موردنیاز برای شرکت در لاتاری 

خوشبختانه اتباع ایرانی مجاز به شرکت در لاتاری هستند. توجه داشته باشید که ثبت‌نام در لاتاری چندان به کشور اقامتی شما ربط ندارد مثلاً اگر شما در حال حاضر در انگلستان یا کشورهای غیرمجاز برای ثبت‌نام لاتاری زندگی می‌کنید اما محل تولد شما ایران است اجازه شرکت در لاتاری را دارید.

مدرک تحصیلی لازم برای لاتاری 

مقطع تحصیلی موردنظر برای شرکت در لاتاری، مدرک دوازده ساله دیپلم و بالاتر از آن است. یعنی فقط لازم است که شرکت کننده ۱۲سال در کشور خود تحصیل کرده باشد. در نتیجه توجه به رشته تحصیلی در ثبت نام لاتاری مهم است؛ چرا که رشته‌های فن و حرفه‌ای در ایران کمتر از ۱ سال تحصیل می‌کنند‌ که در این صورت چنین افرادی مجاز به شرکت نیستند؛ اما می‌توانند با رعایت شرایط سابقه کاری برای ثبت نام لاتاری اقدام کنند که در ادامه به این موضوع نیز پرداختیم.

شرایط سابقه کاری برای ثبت‌نام لاتاری 

همان‌طور که گفتیم اگر مدرک تحصیلی شما با مدرک مورد درخواست لاتاری متناسب نباشد می‌توانید از شرط سابقه کار برای ثبت‌نام در لاتاری اقدام کنید. در این صورت افرادی که ترک تحصیل‌کرده‌اند و یا در رشته‌های فن و حرفه‌ای و هنرستان ادامه تحصیل داده‌اند باید دو سال در شغل تعیین‌شده توسط مرکز لاتاری سابقه کار داشته باشند. می‌توانید شغل‌های قابل قبول برای ثبت‌نام لاتاری را در لیست ثبت‌نام لاتاری مشاهده کنید.

شغل‌های مجاز برای شرکت در لاتاری برنامه‌نویسی کامپیوتر، طراحی گرافیک، نوازندگی سازهای موسیقی، مدیریت، مربی ورزشی و مدیریت فروشگاه (صاحبان جواز کسب) و خیلی از  سایر مشاغل موردنظر هستند.

نکات لازم در انتخاب مدرک تحصیلی 

در انتخاب مدرک تحصیلی باید آخرین مدرک تحصیلی را وارد کنید یعنی اگر در حال تحصیل در مقطع کارشناسی هستید باید مدرک تحصیلی خود را دیپلم وارد کنید. به هیچ وجه نباید مدرک خود را اشتباه وارد کنید چرا که باید مدارک تحصیلی خود را به سفارت آمریکا نشان دهید.

شرایط مدرک تحصیلی بالاتر از دیپلم و شانس برنده شدن

ممکن است این سؤال به ذهنتان برسد که آیا مدرک تحصیلی بالاتر از دیپلم شانس برنده شدن را افزایش می‌دهد یا خیر؟! قطعاً این سؤال تصور خیلی از افراد شرکت‌کننده است. در پاسخ باید بگوییم خیر! احتمال برنده شدن افراد به مدرک تحصیلی آن‌ها ربطی ندارد و تنها ملاک شانس در قرعه‌کشی است. یعنی شرایط برای یک فرد دکترا و یک فرد دیپلمه یکسان است. حتی اگر شرط دیپلمه را ندارید می‌توانید شانس خود را با شرط سابقه‌ی کار امتحان کنید.

آیا افراد با مدرک تحصیلی دیپلم و بالاتر از آن‌هم باید سابقه کار داشته باشند؟

خیر، کسانی که دیپلم ۱۲ ساله و یا مدرک تحصیلی دانشگاهی دارند دیگر نیاز به سابقه کار نداشته و می‌توانند بدون داشتن این شرط به ثبت‌نام اقدام کنند.

حداقل سن لازم برای ثبت نام لاتاری

ثبت نام در لاتاری هیچ محدودیت سنی ندارد اما باید توجه داشته باشید که افراد زیر ۱۸ سال به خاطر شرایط مدرک تحصیلی دیپلم نمی‌توانند در لاتاری شرکت کنند. به غیر از آن تمام افراد با توجه به سایر شرایط می‌توانند ثبت‌نام خود را تکمیل کنند. افراد زیر ۲۱ سال و مجرد می‌توانند با لاتاری اعضای خانواده (پدر و مادر) خود توسط ویزای لاتاری به آمریکا مهاجرت کنند. همچنین این افراد هم می‌توانند با داشتن مدرک تحصیلی دیپلم به صورت جداگانه هم اقدام کنند که در این صورت شانس آن‌ها افزایش خواهد یافت.

عکس مناسب برای بارگذاری 

یکی از مهم‌ترین بخش‌های شرکت در لاتاری مربوط به آپلود عکس است. در ثبت‌نام لاتاری باید عکس خود و اعضای خانواده‌‌ی همراه شما، به درستی در جای موردنظر قرار داده شود. آپلود درست عکس بسیار مهم‌ است و در صورت اشتباه، شانس خود را در قرعه‌کشی از دست می‌دهید. عکس شما باید به گونه‌ای باشد که چهره شما کاملاً واضح و مشخص باشد. همچنین از انداختن عکس‌های قدی و دیگر موارد کاملاً خودداری کنید.

 

اندازه و کیفیت عکس لاتاری

     
  • با آپلود هر نوع عکسی(عکس‌های بی‌کیفیت) می‌توانید کد رهگیری دریافت کنید، اما در صورتی که عکس شما واجد شرایط مورد نیاز لاتاری نباشد شانس شما برای قرعه کشی از بین می‌رود‌.
  • عکس شما باید پس زمینه آن سفید و اندازه عکس باید بین ۶۰۰ پیکسل تا ۱۲۰۰ پیکسل باشد. 
  • عکس را بدون سمعک و عینک بگیرید و موهای خود را جمع کنید تا صورت شما کامل دیده شود.
  • برای خانم‌های محجبه مشکلی در رعایت حجاب وجود ندارد و تنها کافی است که گردی صورت آن‌ها واضح مشخص باشد. 

شرایط مدرک زبان برای لاتاری

یکی از نکات تعجب‌آور دریافت ویزا توسط لاتاری عدم نیاز آن به هیچ‌گونه مدرک زبان بین‌المللی است. حتی در هنگام ثبت‌نام می‌توانید بخش مربوط به فرم آنلاین مهاجران ایرانی را استفاده کنید. بعد از برنده شدن در لاتاری مصاحبه‌ به زبان فارسی صورت می‌گیرد اما باید بدانید که برای زندگی و ادامه تحصیل در آمریکا نیاز به یادگیری زبان انگلیسی دارید.

شرایط و نکات لازم برای افراد متاهل در لاتاری

برای انتخاب وضعیت تاهل، مجرد و یا متاهل بودن شما در هنگام ثبت‌نام لاتاری مهم است. اگر ازدواج شما به صورت رسمی در شناسنامه ثبت نشده باشد شما باید وضعیت خود را مجرد انتخاب کنید. همچنین در صورت ازدواج رسمی پس از ثبت‌نام می‌توانید بعد از اعلام نتایج برنده شدن اطلاعات مربوط به همسر خود را وارد کنید. باید ازدواج و یا طلاق شما طبق قوانین باشد، در صورتی که از همسر خود به صورت رسمی طلاق نگرفته‌اید باید هنگام ثبت‌نام اطلاعات ایشان را هم وارد کنید. در صورت طلاق بعد از ثبت‌نام، می‌توانید اطلاعات خود را بعد از برنده شدن تصحیح نمایید.

شرایط پاسپورت در ثبت‌نام لاتاری

خبر خوب! با تصویب قوانین جدید و حکم آقای تیموتی جیمز دیگر نیازی به داشتن پاسپورت برای ثبت‌نام در لاتاری ندارید. آقای تیموتی جیمز یکی از قاضی‌‌های مطرح در دنیا و ایالات متحده‌ی آمریکا است و به دولت آمریکا حکم داده است که دریافت اطلاعات پاسپورت افراد خلاف قوانین لاتاری است. در این صورت کسانی که موفق به دریافت پاسپورت نیستند و یا به هر دلیلی پاسپورت آن‌ها منقضی شده است می‌توانند بدون وجود مانع در لاتاری شرکت کنند. البته باید توجه داشته باشید که پس از برنده شدن در لاتاری برای خروج از کشور و ورود به آمریکا نیاز به پاسپورت خواهید داشت.

هزینه ثبت‌نام لاتاری

ثبت‌نام در سایت لاتاری به خودی خود نیاز به هزینه ندارد و کاملاً رایگان است؛ اما اگر بخواهید از موسسه‌های معتبر برای ثبت‌ نام کمک بگیرید باید هزینه‌ی درخواستی موسسه را پرداخت کنید. 

چرا برای ثبت‌نام در لاتاری از موسسه‌های معتبر کمک بگیریم؟

در واقع شاید ثبت‌نام کار دشواری نباشد اما با یک اشتباه ساده مثلاً انتخاب عکس نادرست ممکن است شانس قرعه‌کشی را از شما بگیرد. در این صورت برای اطمینان بیشتر در ثبت‌نام می‌توانید از ما کمک بگیرید. کارشناسان یوتوپین با توجه به سابقه و تخصص در ثبت نام لاتاری به شما کمک خواهند کرد تا ثبت نام شما دقیق و طبق استاندارد‌های قوانین لاتاری انجام شود. 

مشاوره لاتاری 2025 با یوتوپین

اینکه برای ثبت نام در لاتاری باید چه مدارکی را باید آماده کنید، بسته به مدرک تحصیلی، جنسیت، شغل و سن شما متفاوت است. بنابراین توصیه می‌کنیم که حتما با افراد مجرب و متخصص مشورت کنید. یوتوپین سال‌هاست که با مشاوره دادن به افراد در ثبت نام لاتاری توانسته است جایگاه خوبی از آن خود کند. اگر شما هم جزء کسانی هستید که می‌خواهید سؤالات و مشکلات خود را با یک فرد خبره در میان بگذارید می‌توانید از طریق سایت اقدام کنید؛ یا با شماره‌ی 021-91002210 تماس حاصل فرمایید.

چگونه از سایت یوتوپین در لاتاری 2025 ثبت نام کنیم!؟

نحوه ثبت نام توسط شرکت یوتوپین جزء آسان‌ترین و راحت‌ترین روش‌های ممکن است. برای ثبت نام فقط و فقط کافی است روی کادر سبز رنگ ثبت نام کلیک کنید. سپس به صفحه مربوطه هدایت خواهید شد. مشخصات و اطلاعات خواسته شده در صفحه را به دقت وارد کنید. مرحله بعد، وارد صفحه پرداخت خواهید شد؛ و تمام، کارشناسان ما فرم شما را بررسی و مراحل ثبت نام شما را انجام خواهند داد.

 

 

 

هزینه ثبت نام لاتاری در یوتوپین
بزرگسال مجرد٤90/000 تومان
بزرگسال متاهل (٢90 هزار تومان شخص اصلی + 150 هزار تومان همسر) ٧٤0/000 تومان
فرزند زیر 21 سال ١٢0/000 تومان

 

تجربه ی یکی از برندگان لاتاری با یوتوپین رو گوش کنید:

 

 

خدمات یوتوپین از زمان ثبت نام تا برنده شدن!

کارشناسان ما در طول فرآیند لاتاری 2025 یعنی از زمان ثبت نام تا برنده شدن همراه شما خواهند بود. پس از ثبت نام در صورت نیاز به اصلاح فرم یا ارسال هر مدرک دیگری کارشناسان ما با شما تماس خواهند گرفت. یا حتی اگر اطلاعات شما به ویرایش نیاز داشته باشد تمام راهنمایی‌های لازم برایتان شرح و توصیف داده خواهد شد.

بعد از این مراحل و گذراندن چند ماه نوبت به اعلام نتایج لاتاری خواهد رسید. به هنگام اعلام نتایج، کارشناسان ما فوری و در اسرع وقت نتایج را به شما ارائه خواهند داد.

اگر جزء برنده شدگان باشید با شما تماس خواهند گرفت و برای ادامه پروسه نیز همراه شما خواهند بود. هر گونه سوال و مشکلی در خصوص فرآیند ثبت نام لاتاری داشته باشید، می‌توانید با متخصصان یوتوپین تماس بگیرید.

مزایا  و  ویژگی‌های ثبت نام لاتاری در سایت یوتوپین

با ثبت نام لاتاری از طریق سایت یوتوپین می‌توانید از مزایای منحصربه‌فردی بهره‌مند شوید که به شرح زیر هستند:

بدون فراموشی در لاتاری  2025  ثبت نام کنید!

با توجه به اینکه مهلت ثبت نام لاتاری در کل یک ماه است امکان فراموشی آن وجود دارد. اگر مشغله و دغدغه‌های زندگی روزمره شما بسیار زیاد باشد در این صورت سپردن ثبت نام و انجام مراحل کاری شما به موسسه یا فرد ماهر دیگر ضروری است. شما می‌توانید با انجام ثبت نام لاتاری در یوتوپین به دغدغه‌های خود پایان دهید. به علاوه، کارشناسان یوتوپین در اسرع وقت و به هنگام ثبت نام شما، مدارک و فرم‌های شما را بررسی خواهند کرد. درصورتی‌که، مشکلی در فرم‌ها و مدارکتان وجود نداشته باشد ثبت نام شما به درستی انجام می‌شود. در غیر این صورت، کارشناسان ما با شما تماس خواهند گرفت تا مشکل موجود در فرم یا مدارکتان را برطرف کنید.

سرعت و پاسخگویی بیشتر

به علت محدودیت زمان ثبت نام لاتاری(یک ماه)، فرآیند و حجم کاری همکاران در یوتوپین بسیار زیاد خواهد بود. درنتیجه شما می‌توانید تا قبل از شروع تاریخ واقعی لاتاری با پیش ثبت نام، که سرعت و پاسخگویی همکاران در این شرایط بهتر است، مشاوره و مراحل ثبت نام خود را سریع‌تر تکمیل کنید. از طرف دیگر، شما می‌توانید با کارشناسان ما در تماس باشید تا از روند کارتان آگاه شوید.

برای اطلاعات بیشتر همه‌روزه و به صورت 24 ساعته می‌توانید با کارشناسان ما در یوتوپین تماس بگیرید. آن‌ها تمام راهنمایی‌های لازم را برایتان شرح خواهند داد. برای تماس می‌توانید از شماره زیر اقدام کنید.

شماره تماس: 91002210-021

ثبت نام ارزان و مقرون‌به‌صرفه

جدا از همه موارد، قیمت مناسب و مقرون‌به‌صرفه از مزایای خاص و منحصربه‌فرد محسوب می‌شود. بدون نگرانی و دغدغه از قیمت و هزینه‌ها می‌توانید از طریق سایت اقدام به ثبت نام کنید. به همین راحتی!

 

 

 

در صورت عدم داشتن شرایط لازم جهت ثبت‌نام در لاتاری چه کاری می‌توان انجام داد؟

باید گفت که تنها شرایط گفته شده مربوط به فرد متقاضی در لاتاری است و خانواده شخص اگر شرایط ثبت‌نام را نداشته باشند هم می‌توان ثبت‌نام کرد؛ بنابراین هیچ جای نگرانی نیست و می‌توانید به صورت تنهایی اقدام به ثبت‌نام کنید. اگر شما شرایط لازم برای لاتاری را نداشته باشید می‌توانید از طریق همسر خود که واجد شرایط مورد نیاز است در لاتاری شرکت کرده و ویزا دریافت کنید. شما می‌توانید با مشاوره تلفنی یوتوپین به صورت کاملا رایگان، کمی از نگرانی‌های خودتان را کم کنید. 

شرکت‌کنندگان لاتاری چگونه انتخاب می‌شوند؟

تمام افرادی که هر ساله در لاتاری شرکت می‌کنند‌ به صورت قرعه‌کشی و تصادفی انتخاب می‌شوند و بر عکس تصورات چندان به سن و میزان تحصیل ربطی ندارد. کسانی که موفق به دریافت ویزای لاتاری خواهند شد توسط سیستم انتخاب می‌شوند و با دریافت این ویزا برندگان می‌توانند برای همیشه به آمریکا مهاجرت کرده و به زندگی و تحصیل ادامه دهند. در این بین ممکن است این سوال به ذهنتان خطور کند که برندگان لاتاری تا کی می‌توانند در آمریکا زندگی کنند؟ باید بگوییم که افراد انتخاب شده برای ویزای لاتاری تا هر زمان که می‌خواهند می‌توانند در آمریکا زندگی کنند و به صورت دائم اقامت شهروندی خود را دریافت می‌کنند.

آیا داشتن جاب آفر یا اسپانسر تاثیری در لاتاری دارد؟

باید بگوییم که خیر، شاید در گذشته داشتن جاب آفر یا اسپانسر یکی از شرایط لازم لاتاری بوده است، اما بعد از اتمام دوره ریاست جمهوری ترامپ این محدودیت برداشته شد و کسانی که فامیل یا اسپانسری در آمریکا ندارند می‌توانند برای ثبت‌نام در لاتاری اقدام کنند. بهتر است بدانید که حتی پس از برنده شدن در لاتاری، نیازی به حساب بانکی در آمریکا یا جاب آفر ندارید و به راحتی می‌توانید با قوانین جدید و شرایط تحصیلی مورد نظر به دریافت گرین کارت آمریکا اقدام کنید.

چرا باید برای ثبت‌نام لاتاری از یوتوپین کمک بگیریم؟

به دلیل علاقه‌مندی شهروندان ایرانی برای دریافت ویزای آمریکا، سعی می‌کنند از راحت‌ترین روش به دریافت ویزا اقدام کنند. همانطور که گفته شد، سریع‌ترین و بهترین راه‌ برای مهاجرت به آمریکا ثبت‌نام در لاتاری است. جدا از همه این موارد ثبت‌نام در لاتاری به دقت بیشتری نیاز دارد و کوچک‌ترین خطا یا اشتباهی شانس شما را برای برنده شدن از بین خواهد برد. از این رو، می‌توانید در فرآیند ثبت نام از مشاوران یوتوپین کمک بگیرید، تا شانس برنده شدن شما بیشتر شود.

سوالات متداول ثبت نام لاتاری 2025 آمریکا