بر خلاف تصور هزینه‌های سفر به کیش سرسام آور نیست و اگر بتوانید از قبل یک مدیریت و برنامه‌ریزی خوب داشته باشید یک سفر باکیفیت و البته به صرفه از لحاظ اقتصادی را تجربه خواهید کرد. در این مقاله قصد داریم به تک تک پرسش‌های شما در مورد هزینه‌های سفر به کیش پاسخ دهیم و هر کدام از هزینه‌ها را به تفکیک برایتان توضیح دهیم. تا در نهایت شما به آن سفری که مدنظرتان است برسید و از این جزیره بازدید کنید. پس برای گرفتن اطلاعات مورد نیازتان، این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

هزینه حمل و نقل برای تور کیش

حمل و نقل یکی از ابعاد مهم در هر سفر است که معمولا بخش عمده‌ای از هزینه‌ها را نیز به خود اختصاص می‌دهد. شما با وسایل نقلیه متعددی می‌توانید به تور کیش خود بروید، که هر کدام، به طبع دارای قیمت‌های بسیار متفاوتی نسبت به هم هستند که در این بخش به بررسی این موضوع خواهیم پرداخت.

سفر به کیش با هواپیما

سفر هوایی به جزیره کیش، آسان‌ترین و البته پرهزینه‌ترین روشی است که برای سفر به کیش می‌توانید برگزینید. هزینه بلیط هواپیما نیز خود به عوامل بسیار متعددی بستگی دارد و به قولی در زمان‌های پیک سفر که به عنوان بهترین زمان سفر به کیش شناخته می‌شود، به دلیل متقاضیان بیشتر، هزینه نیز افزایش می‌یابد. اما در فصلی مانند تابستان که تور کیش خیلی معمول نیست بلیط هواپیما نیز کمی کاهش می‌یابد. پس می‌توانیم بگوییم که این هزینه نیز به زمانی که سفر می‌کنید بستگی دارد. اما در نهایت اینجا لیستی از قیمت بلیط هواپیمای سفر به کیش در سال 1402 را برایتان فراهم کرده‌ایم.

 

مبدا – مقصد قیمت بلیط کیش به ازای هر بزرگسال در سال 1402
تهران به کیش یک میلیون و 700 هزار تومان
مشهد به کیش یک میلیون و 900 هزار تومان
شیراز به کیش یک میلیون و 24 هزار تومان
اهواز به کیش یک میلیون و 690 هزار تومان

 

سفر به کیش به صورت زمینی

با وجود اینکه حمل و نقل زمینی به کیش هزینه کمتری دارد اما برخی معتقدند از آنجا که با پرواز خیلی سریع‌تر به مقصد می‌رسند و نیازی به طی کردن مسیر آبی به صورت جداگانه نیست، هزینه آن نیز نسبتا صرفه اقتصادی دارد. اما با توجه به درست بودن این موضوع، باید بیان کنیم که سفر زمینی به کیش نیز خالی از لطف نیست و می‌تواند تجربیات خاصی را در مسیر برایتان به ارمغان بیاورد. و با عبور از مسیر آبی برای رسیدن به جزیره، یک ماجراجویی فوق‌العاده به سفرتان اضافه خواهد شد. برای سفر زمینی به کیش می‌توانید از قطار یا اتوبوس استفاده کنید. برای اینکار نیز ابتدا باید خودتان را از طریق این وسایل نقلیه به بندرعباس برسانید و بعد از آن، به بندر چارک بروید. سپس از طریق کشتی‌های مسافربری به کیش برسید.

هزینه بلیط قطار تهران به بندرعباس حداقل 450 هزار تومان است و هزینه رسیدن به بندر چارک نیز با استفاده از تاکسی اینترنتی حدود 200 هزار تومان خواهد شد. از آنجا نیز با پرداخت 190 هزار تومان از طریق شناور و مسیر آبی خود را به کیش خواهید رساند.

هزینه بلیط اتوبوس VIP تهران به بندرعباس نیز حدود 400 هزار تومان می‌شود.

تور کیش با ماشین شخصی

سفر به کیش با استفاده از ماشین شخصی یکی دیگر از روش‌های حمل و نقلی است که گردشگران می‌توانند آن را تجربه کنند. البته به دلیل طولانی بودن مسیر و خستگی ناشی از آن به شما پیشنهاد می‌کنیم فقط استان‌های جنوبی که در نزدیکی این جزیره قرار گرفته‌اند برای سفر به کیش از ماشین خود استفاده کنند. برای اینکار می‌توانید با ماشین خود تا بندر چارک بروید و از آنجا یک هزینه بابت لندیگراف و حمل خودرویتان به کیش بپردازید. که در حال حاضر و در سال 1402 هزینه لندیگراف حدود دو میلیون و چهارصد هزار تومان است. صرفه اقتصادی این نوع سفر آنجایی مشخص است که دیگر درون خود جزیره از پرداخت هزینه‌های سنگین حمل و نقل راحت می‌شوید و با ماشین خود جزیره را می‌گردید و از این تجربه لذت می‌برید. البته این نکته را نیز در نظر بگیرید که اگر از راه‌های دیگر به این جزیره سفر کنید، باز هم می‌توانید با اجاره ماشین در کیش از رانندگی درون جزیره لذت ببرید.

اقامت در کیش

دومین و موثرترین مولفه روی قیمت نهایی سفر، مبحث اقامت است. هزینه اقامت با توجه به اینکه قصد دارید در کجا اقامت داشته باشیم بسیار متغیر است. البته کیش با هتل‌های لوکس و لاکچری‌اش شناخته می‌شود و خیلی‌ها دوست دارند در تور کیش حتما در این هتل‌های پنج یا چهار ستاره اقامت داشته باشند البته قیمت آنها به طبع بسیار بیشتر از انواع هتل‌های دیگر و سایر جاهای اقامت در کیش است. اما دست گردشگران برای انتخاب نوع اقامت یا نوع هتل در کیش به دلیل تنوع بسیاری که دارد، باز است. و گردشگر با توجه به بودجه خود می‌تواند برای این موضوع تصمیم‌گیری کند. در اینجا تعرفه هتل‌های مختلف کیش در سال 1402 را برایتان فراهم کرده‌ایم.

نام هتل درجه شروع قیمت به ازای یک شب اقامت
هتل ترنج پنج ستاره پنج میلیون تومان
هتل داریوش پنج ستاره سه میلیون و 906 هزار تومان
هتل شایان پنج ستاره دو میلیون و 375 هزار تومان
هتل پالاس پنج ستاره دو میلیون و 800 هزار تومان
هتل کوروش پنج ستاره یک میلیون و 540 هزار تومان
هتل ویدا پنج ستاره یک میلیون و 636 هزار تومان
هتل پانوراما پنج ستاره یک میلیون و 400 چهارصد هزار تومان
هتل آرامیس پلاس پنج ستاره یک میلیون تومان
هتل لیلیوم چهار ستاره یک میلیون و 200 هزار تومان
هتل پارمیدا چهار ستاره یک میلیون و 167 هزار تومان
هتل صدف چهار ستاره 972 هزار تومان
هتل فلامینگو چهار ستاره 912 هزار تومان
هتل ارم چهار ستاره 920 هزار تومان
هتل آریان چهار ستاره 754 هزار تومان
هتل مریم چهار ستاره 922 هزار تومان
هتل آرامیس چهار ستاره 670 هزار تومان
هتل شایلی سه ستاره 750 هزار تومان
هتل سارا سه ستاره 750 هزار تومان
هتل هلیا سه ستاره 700 عزار تومان
هتل گامبرون سه ستاره 650 هزار تومان
هتل سان رایز سه ستاره 600 هزار تومان
هتل آرامش سه ستاره 500 هزار تومان
هتل پارسیان سه ستاره 450 هزار تومان
هتل گاردنیا سه ستاره 390 هزار تومان
هتل شباویز دو ستاره 750 هزار تومان
هتل ققنوس دو ستاره 730 هزار تومان
هتل آپارتمان فارابی دو ستاره 450 هزار تومان
هتل فانوس دو ستاره 430 هزار تومان
هتل پانیذ دو ستاره 350 هزار تومان
هتل ستاره دو ستاره 348 هزار تومان

 

قیمت غذا در تور کیش

یکی از لذت‌بخش‌ترین قسمت‌های سفر غذا خوردن است و یک غذای خوب می‌تواند حال و هوای سفرمان را به کلی تغییر دهد و لذت بیشتری را نصیبمان کند. از سوی دیگر یک غذای بد و بی کیفیت کل سفرمان را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد و ممکن است سبب مسمومیت شود. از اینرو غذا یکی از اصلی‌ترین قسمت‌های هر سفر است که هزینه بسیاری را نیز به خود اختصاص می‌دهد. به همین دلیل برای کسانی که به این جزیره سفر می‌کنند و میخواهند یک تور جنوب  را تجربه کنند در دست داشتن لیستی از قیمت‌ غذاهای کیش می‌تواند در کیفیت سفر بسیار تاثیرگذار باشد. از آنجایی که وعده‌های اصلی غذا بیشترین هزینه را دارند، اگر در هتل اقامت داشته باشید، اکثر هتل‌های کیش خدمات صبحانه رایگان دارند و شما نیاز است دو وعده نهار و شام را برای خود تهیه کنید. اینجا یک لیست از قیمت غذاهای محبوب کیش را برایتان قرار داده‌ایم تا با توجه به آن، برای وعده‌های غذایی و هزینه‌ای که می‌خواهید صرف کنید برنامه ریزی داشته باشید.

نوع غذا قیمت
چلو کباب کوبیده از 170 تا 350 هزار تومان
چلو جوجه از 150 تا 300 هزار تومان
استیک مرغ 300 هزار تومان
استیک گوشت 600 هزار تومان
سوشی 400 هزار تومان
شاه میگو 750 هزار تومان
ماهی گریل 500 هزار تومان
پیتزا از 190 تا 400 هزار تومان
برگر از 150 تا 250 هزار تومان
پاستا از 160 تا 300 هزار تومان

 

به طور کلی با توجه به این لیست برای وعده‌های غذایی خود در تور کیش حدود 550 تا 700 هزار تومان به ازای هر نفر کنار بگذارید.

تفریحات در تور کیش

همانطور که پیش‌تر نیز گفتیم، یکی از دلایل سفر به این جزیره رویایی، لذت بردن از انواع تفریحات مختلف است. اما علاوه بر آشنایی با پرهیجان‌ترین تفریحات آبی کیش، آگاهی از قیمت آنها در تور کیش می‌تواند بسیار کمک کننده باشد. چرا که انجام هر کدام از این تفریحات تاثیر مستقیم روی هزینه‌های کلی سفر خواهد گذاشت و ممکن است مشکل ساز شود. پس اگر دلتان می‌خواهد در سفر خود حساب شده خرج کنید و از تفریحات مد نظرتان لذت ببرید، آگاهی از هزینه‌ها در این زمینه بسیار کمکتان خواهد کرد.

تفریحات آبی و دریایی در کیش هزینه
غواصی 654 هزار تومان
شاتل 218 هزار تومان
پاراسل 654 هزار تومان
اسکوتر زیر دریایی 874 هزار تومان
اسکی روی آب 654 هزار تومان
فلای بورد 872 هزار تومان
شنا با دلفین یک میلیون و 744 هزار تومان
جت اسکی یک میلیون و 90 هزار تومان
پدل بورد 545 هزار تومان
غواصی VIP  یک میلیون و 635 هزار تومان
پارک آبی کیش اوشن 926 هزار تومان
بنانا کیش 196 هزار تومان
گشت با قایق تندرو از 390 هزار تومان تا یک میلیون و 300 هزار تومان
کایاک سواری دو نفره یک میلیون و 150 هزار تومان
کایاک سواری تک نفره 500 هزار تومان
اسنورکلینگ 650 هزار تومان

 

البته کیش دارای تفریحات بسیاری نیز می‌باشد که نیازی به صرف هزینه ندارند و کاملا رایگان هستند. قدم زدن و تماشای ساحل، والیبال ساحلی، گرفتن دوچرخه و دوچرخه سواری در سواحل نیلگون خلیج فارس و… از جمله تفریحاتی هستند که رایگان می‌باشند  و بسیار لذت‌بخش می‌باشند. همینطور بازدید از بهترین جاهای دیدنی کیش یکی دیگر تفریحات رایگانی است که می‌توانید در این جزیره تجربه کنید و لذت ببرید.

هزینه‌های رفت و آمد درون جزیره

رفت و آمد درون جزیره کیش برای گشت و گذار نیز یکی دیگر از هزینه‌هایی است که باید به آن توجه کنید و مبلغی از بودجه سفر خود را به آن اختصاص دهید. مبلغ کرایه تاکسی برای مسیرهای مختلف بسیار متفاوت است. یکی از روش‌های کم کردن هزینه‌های درون جزیره استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی و همگانی همچون خطوط اتوبوس و مینی‌بوس و تاکسی‌های زرد رنگ است.

سخن پایانی

در این متن تلاش کردیم هزینه‌هایی که سفر شما به کیش را تشکیل می‌دهد به طور کامل و به تفکیک توضیح دهیم. به طور کلی در این مطلب به یک لیست جامع و کامل در مورد هزینه‌های سفر به کیش در سال 1402 دسترسی دارید تا بتوانید یک سفر خوب را برای خود برنامه ریزی کنید و یک سفر هیجان‌انگیز داشته باشد. استفاده از تورهای آماده‌ای که برخی شرکت‌های گردشگری و آژانس‌های مسافرتی برای این جزیره در نظر گرفته‌اند نیز می‌تواند گزینه بسیار خوبی برای سفر به کیش باشد. یوتوپین یکی از سایت‌هایی است که مرجع بسیار معتبری برای انواع تورهای داخلی است و سفرهایی همچون تور کیش و تور ساحلی را در انواع مختلفی برای گردشگران طراحی کرده است که از لحاظ قیمتی بسیار قابل ملاحظه هستند و تجربه بی‌نظیری از این جزیره را در اختیار گردشگران قرار می‌دهند.

حال اگر شما هم تمایل دارید به این جزیره سفر کنید با توجه به این مقاله‌ای که روبه‌رویتان قرار گرفته است به آسانی می‌توانید به مقایسه قیمت تورها بپردازید و یک تور کیش هیجان‌انگیز را تجربه کنید.