اما افرادی که در لاتاری شرکت می‌کنند یکی از بزرگترین دغدغه‌هایی که دارند، این است که در صورت برنده شدن چه اقداماتی را باید انجام دهند. زمانی که شما برنده می‌شوید نامه‌ای از خود اداره مهاجرت آمریکا دریافت نخواهید کرد و هیچ ارتباطی با آنها برقرار نمی‌شود و انجام تمامی کارها به عهده برندگان است و باید مراحلی طی شود تا به نتیجه برسید. اما ممکن است که تا الان این سوال در ذهنتان نقش ببندد که این مراحل چه مراحلی هستند؟ در این مقاله قصد داریم به تفکیک و بسیار دقیق و کامل به شما بگوییم مراحل بعد از برنده شدن در لاتاری آمریکا 2025 چه مراحلی هستند و چگونه شما باید آنها را به انجام برسانید، پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

دریافت کیس نامبر، اولین اقدام پس از برنده شدن در لاتاری 2025

کیس نامبر(Case Number) کدی است که در مرحله اول پس از برنده شدن، در اختیار برندگان لاتاری به عنوان شماره پرونده قرار می‌گیرد. این شماره اهمیت بسیاری دارد و تا پایان گرفتن ویزا و گرین کارت آمریکا استفاده خواهد شد. این شماره به معنای نوبت رسیدگی به پرونده شما در کنسولگری و اداره مهاجرت آمریکا می‌باشد. که تمامی مراحل پس از قبولی‌تان بر اساس همین شماره انجام می‌شود. کیس نامبر عددی 14 رقمی است که 4 رقم اول آن نشان‌دهنده سالی است که در لاتاری برنده شدید و دو رقم بعدی مخفف اسم قاره محل تولد شما است. ارقام بعدی نیز نوبت شما و کیس نامبر اصلی‌تان است که طبق این اعداد باید برای پر کردن  فرم DS-260 اقدام کنید. به این نکته نیز توجه داشته باشید که کسانی که عدد کیس نامبر آنها پایین‌تر است در اولویت هستند و باید برای پر کردن فرم سریعتر اقدامات لازم را انجام دهند. به طور کلی کیس نامبر به منزله یک سیستم نوبت دهی عمل می‌کند و شما را برای پر کردن فرم در زمان مناسب آن راهنمایی می‌کند.

پر کردن فرم DS-260 در لاتاری 2025

دومین کار مهم پس از برنده شدن در لاتاری 2025، پر کردن این فرم طبق شماره کیس نامبرتان است. DS-260 فرم درخواست ویزا مهاجرت است که باید به زبان انگلیسی تکمیل شود. این فرم از قسمت‌های مختلفی تشکیل شده است که شامل اطلاعات شخصی، وضعیت تاهل، محل کار یا تحصیل، سوابق کیفری و… است. که باید به طور دقیق و کامل این اطلاعات مورد نیاز را تکمیل کنید. این فرم برای انجام ادامه مراحل بسیار حیاتی است و تکمیل نکردن آن به معنای عدم تمایل برای تعیین وقت سفارت و همینطور عدم تمایل به دریافت گرین کارت است. این موضوع را نیز مد نظر داشته باشید که تکمیل کردن این فرم را به عهده دوستان و نزدیکان خود نیندازید، چرا که هر گونه تناقضی از جمله تفاوت امضا در این فرم و امضای فرم‌های زمان مصاحبه سبب حذف شما خواهد شد.

جمع‌آوری و ارائه مدارک مورد نیاز برای صدور ویزا

در این مرحله زمان آن رسیده است که به دنبال ارائه مدارک خود برای گرفتن ویزا باشید. که قطعا مرحله‌ای بسیار حیاتی و با اهمیت برای اقامت شما در آمریکاست. هر گونه نقص در مدارک سبب خواهد شد، رسیدگی به پرونده شما به تعویق بیفتد و ویزای شما با تاخیر بسیاری صادر شود. پس در همان ابتدا دقت کنید که هیچ نقصی در پرونده و ارائه مدارک خود نداشته باشید.

از آنجایی که بسیاری از مدارک و اسناد به زبان انگلیسی نیستند باید به صورت رسمی و معتبر به ترجمه آنها بپردازید. این مدارک عبارتند از:

شناسنامه

پاسپورت

مدارک تحصیلی

مدارک مربوط به کار

مدارک ازدواج یا طلاق

مدارک مربوط به عدم سوء پیشینه

مدارک نظامی برای کسانی که در سازمان‌های نظامی خدمت می‌کردند.

مدارک مالی مانند صورت حساب بانکی

مدارک مربوط به ارزیابی املاک و مستغلات

مرحله واکسیناسیون و مدیکال

در این مرحله برای انجام مصاحبه در سفارت باید مدارک تاییدیه پزشکی توسط برندگان لاتاری 2025 ارائه شود. که این مدارک باید توسط پزشکی که مورد اعتماد سفارت است تایید شود. همینطور برندگان باید دارای کارت واکسیناسیون معتبر از نظر پزشک باشند. پس از انجام تمامی این اقدامات پزشکی و تزریق تمامی واکسن‌های مورد نیاز، باید اصل گذرنامه ارائه شود تا کارت واکسیناسیون بین‌المللی برای فرد صادر شود. علاوه بر این، در این مراحل پزشکی، بیماری‌های جسمی و روانی نیز توسط پزشک بررسی خواهد شد.

گواهی تمکن مالی و اسپانسر، مرحله‌ای با اهمیت در لاتاری 2025

شاید فکر کنید برنده شدن در لاتاری آمریکا به این معناست که شما با هر شرایطی پذیرفته خواهید شد و اقامت دائم این کشور پر متقاضی را خواهید گرفت. اما متاسفانه با وجود برنده شدن نیز باید تمکن مالی لازم را داشته باشید و بتوانید هزینه‌های زندگی در این کشور را پرداخت کنید. به همین دلیل این مرحله یکی از مهم‌ترین مراحل پس از برنده شدن در لاتاری است. برندگان باید یک گواهی برای اثبات تمکن مالی را به سفارت ارائه دهند. اثبات این موضوع از طریق حساب بانکی، ارزش‌گذاری ملک، پیشنهاد شغلی یا گرفتن اسپانسر امکان‌پذیر است.

برای تهیه این گواهی، ابتدا لیست اموال منقول خودتان را آماده کنید، سپس اسناد آن را ترجمه کنید و به معادل سازی دارایی‌های بانکی‌تان بپردازید. در نهایت صورت حسابتان را به زبان انگلیسی در زمان مهاجرت به آمریکا همراه خود ببرید.

کارنت شدن برندگان لاتاری 2025

اصطلاح کارنت شدن به این معناست که زمان رسیدگی به پرونده و حضور فرد برای مصاحبه در سفارت آمریکا فرا رسیده است. کارنت شدن کیس برندگان لاتاری در مجلات اداره کنسولگری وزارت امور خارجه آمریکا به نام ویزای بولتن اعلام می‌شود. که این مجلات را می‌توانید از طریق وبسایت رسمی وزارت امور خارجه آمریکا دریافت کنید. به شما توصیه می‌کنیم برای اطلاع سریع از این موضوع هر ماه این وبسایت را چک کنید. در نهایت پس از اینکه از کارنت شدن خود مطلع شدید، در مدت زمان 10 روز تا دو هفته ایمیل تاریخ حضورتان در سفارت از سوی مرکز کنسولی کنتاکی ارسال می‌شود. و شما باید در ساعت تعیین شده در محل مصاحبه حضور داشته باشید.

مصاحبه سفارت با برندگان لاتاری 2025 آمریکا

در نهایت پس از به روال افتادن پرونده، نوبت به مصاحبه با سفارت آمریکا خواهد رسید. در این مرحله پس از گرفتن نوبت برای مصاحبه با سفارت یکی از کشورهایی که دارای سفارت آمریکا می‌باشند، باید با همراه داشتن مدارک و نتیجه پرونده پزشکی به سفارت مراجعه کنید. به این نکته با اهمیت نیز توجه کنید که به موقع در سفارت حضور داشته باشید تا بتوانید یک مصاحبه خوب و موفقیت آمیز را رقم بزنید.

مرحله کلیرنس

پس از انجام مصاحبه باید زمانی را منتظر بررسی مدارک و سوابق و تایید صلاحیت باشید. این مراحل بررسی برندگان لاتاری در وزارت خارجی آمریکا انجام می‌شود. و تصمیماتی که در آن گرفته می‌شود کاملا بستگی به فرد مصاحبه کننده در سفارت دارد. اگر فردی که با شما مصاحبه می‌کند نسبت به موضوعی در درخواست شما شک و تردیدی داشته باشد، آن را برای بررسی بیشتر وارد مرحله کلیرنس یا Administrative Processing می‌کند. به طور کلی در مرحله کلیرنس پرونده به سازمان‌هایی مانند FBI، CIA و آژانس‌های مبارزه با مواد مخدر و اینترپل برای بررسی‌های بیشتر ارجاع داده می‌شود. البته ممکن است که پرونده شما اصلا وارد مرحله کلیرنس نشود اما طبق تجربه این موضوع برای ایرانی‌ها در بیشتر مواقع اتفاق خواهد افتاد. مدت زمان این دوره تقریبا از 6 هفته یا بیشتر به طول می‌انجامد، پس از آن در صورت تایید صلاحیت به شما اطلاع داده خواهد شد.

صدور و دریافت ویزا برندگان لاتاری 2025 آمریکا

در مرحله نهایی، برندگانی که با موفقیت هر کدام از مراحل قبلی را طی کرده باشند، ویزا را دریافت خواهند کرد. دریافت کنندگان ویزا فقط 6 ماه فرصت دارند که خود را به خاک آمریکا برسانند و در آنجا ساکن شوند. در غیر این صورت و هر گونه تاخیری سبب لغو ویزای شما خواهد شد.

بزرگترین اشتباهات برندگان لاتاری و خطرات آن

بعد از اینکه به شما توضیح دادیم پس از برنده شدن باید چه کارهایی را انجام دهید، در اینجا قصد داریم به شما در مورد اشتباهات و کارهایی که نباید پس از برنده شدن انجام دهید، توضیح دهیم. از آنجایی که زمان برندگان لاتاری برای دریافت ویزا و ورود به آمریکا، محدود است باید توجه داشته باشید که یک اشتباه کوچک ممکن است کل برنامه‌ها را عقب بیاندازد و سبب حذف شما شود. نکات و زنگ خطرهایی که باید به آنها در زمان برنده شدن در لاتاری توجه داشته باشید شامل موارد زیر است:

کلاهبرداری یا سوء استفاده توسط سودجویان از برندگان لاتاری 2025

این موضوع که شما ممکن است اطلاعات کافی از اقدامات بعد از برنده شدن نداشته باشید، شما را در معرض سودجویی این کلاهبرداران قرار می‌دهد. آنها می‌دانند که معمولا برندگان لاتاری کمی سردرگم هستند و به مشاوره و کمک احتیاج دارند از این رو گاهی از آنها هزینه‌های غیر ضروری و هنگفتی را دریافت می‌کنند. پس برای اینکه در دام این افراد نیفتید خودتان از قبل اطلاعات لازم را به دست بیاورید و برای مشاوره به سراغ افراد و شرکت‌های معتمد بروید.

اعتماد به برندگان لاتاری‌های گذشته و ایرانیان خارج از کشور

موضوعی که خیلی باید مدنظر داشته باشید این است که شرایط و وضعیت برندگان لاتاری هر دوره با هم بسیار متفاوت هستند. علاوه بر این، شرایط برای ویزا گرفتن در بین برندگان یک دوره نیز زمین تا آسمان تفاوت دارد. در نتیجه نباید به توصیه‌های کسانی که سال‌های گذشته در لاتاری برنده شده‌اند عمل بکنید چرا که این موضوع ممکن است سبب به وجود آمدن مشکلات و اشتباهات جبران ناپذیری برایتان شود. در عوض به سراغ اشخاص معتبر و متخصصی که در زمینه قوانین مهاجرتی آمریکا آگاه هستند بروید تا شما را به خوبی راهنمایی کنند.

تاخیر در انجام مراحل ویزای لاتاری 2025

شاید در دیگر روش‌های مهاجرتی این تاخیر مشکل بسیار جدی‌ای نباشد و به آسانی بتوان آن را جبران کرد. اما در لاتاری معمولا برندگان در یک زمان محدودی می‌توانند ویزای خود را دریافت کنند و وارد آمریکا شوند. که اگر برنده لاتاری 2025 به هر دلیلی نتواند در زمان درستی ویزای خود را دریافت کند متاسفانه شانس او از بین خواهد رفت و حذف می‌شود.

صرف هزینه‌های غیر ضروری و از دست دادن پول

همانطور که پیش‌تر نیز گفتیم لاتاری از جمله ارزان‌ترین روش‌های مهاجرت است که البته این به معنای بدون هزینه بودن یا رایگان بودن آن نیست، اما از سایر روش‌های مهاجرت بسیار ارزان‌تر است. هزینه‌هایی که برای دریافت ویزا و ورود به آمریکا در زمان برنده شدن باید صرف کنید کاملا مشخص است و نیازی به هزینه‌های غیر ضروری نمی‌باشد. در این زمینه نیز راهی برای نفوذ سودجویان وجود دارد که از عدم آگاهی برندگان سو استفاده کنند و هزینه‌های بسیاری را از آنها طلب کنند. پس هزینه‌هایی که باید بعد از برنده شدن صرف کنید را طبق دستورالعمل‌های قانونی به دست بیاورید و با آگاهی پیش بروید.

سخن پایانی

این مقاله یک راهنمای کامل برای برندگان لاتاری است که آنها را راهنمایی می‌کند بعد از برنده شدن چه اقدامات و مراحلی را بگذرانند تا در نهایت بتوانند گرین کارت و اقامت دائم آمریکا را دریافت کنند. البته به این نکته نیز توجه کردیم که ممکن است برندگان مورد سوء استفاده قرار بگیرند و در نهایت هزینه‌های بسیاری را صرف کنند. پس لیستی از کارهایی که بعد از برنده شدن نباید انجام دهید را نیز در اختیارتان قرار دادیم. اگر شما هم از برندگان خوش شانس لاتاری 2025 آمریکا هستید این مقاله یوتوپین را همراه خود داشته باشید تا بتوانید به عنوان یک نقشه راه از آن استفاده کنید و ویزای آمریکا را با موفقیت دریافت کنید و به این کشور وارد شوید.