اما آنچه ما در این مقاله می‌خواهیم مورد بررسی قرار دهیم، شرایط زندگی برندگان لاتاری ۲۰۲۵ آمریکا خواهد بود. تصور اینکه برنده لاتاری آمریکا شده باشید بسیار خوشحال کننده است اما به احتمال زیاد بعد از این مرحله، استرس و اضطراب زندگی در خارج از کشور به سراغتان خواهد آمد. در این صورت لازم است تا شناخت کاملی از شرایط زندگی برندگان لاتاری داشته باشید تا همه مراحل بر وفق مرادتان و به آسانی پیش رود. از این رو، تا آخر این مطلب از یوتوپین همراه ما باشید.

با برنده شدن در لاتاری چه اتفاقی می‌افتد؟

برنده شدن در لاتاری به معنای کسب گرین کارت آمریکا است. در این صورت برنده‌شدگان می‌توانند بدون محدودیت در هر ایالتی که مد نظرشان است، اقامت کنند. عمر و تاریخ انقضای این گرین کارت ۱۰ سال است اما فرد می‌تواند پس از آن برای تمدید گرین کارت اقدام کند. شرایط اقامت شما در آمریکا مانند امکانات و قوانین خود شهروندان آمریکا خواهد بود. آنچه که گفتیم مقدمه‌ای برای شرایط زندگی برنده‌شدگان لاتاری است. در ادامه به طور جداگانه در مورد اقامت، تحصیل و شغل آن‌ها بحث خواهیم کرد.

مراحل دریافت گرین کارت برای برندگان لاتاری آمریکا

اگر شخصی در لاتاری آمریکا شرکت کرده باشد تنها دیدن نام خود در لیست برندگان لاتاری به معنای اتمام کار نیست؛ بلکه این هنوز شروع ماجراست و مهاجرت از این مرحله آغاز می‌شود. بعد از اینکه در لاتاری برنده شده‌اند باید اقدامات لازم را برای دریافت گرین کارت انجام دهید.

برای درخواست گرین کارت باید به دفتر USCIS در ایالات متحده مراجعه کنید و یا به کنسولگری‌هایی که در سایر کشورها موجود هستند، بروید. توصیه می‌کنیم در اسرع وقت هزینه‌ی کافی برای مهاجرت و شرایط لازم را فراهم کنید چرا که تعداد برندگان از تعداد ویزاهایی که صادر می‌شود بیشتر خواهد بود. زمان مراجعه به کنسولگری‌ها و درخواست ویزای گرین کارت نیز توسط سایت‌ اعلام می‌شود.

هزینه اخذ گرین کارت لاتاری 2025 آمریکا برای برندگان

از مهم‌ترین کارهای افراد برنده در لاتاری 2025 این است که باید هزینه مربوط به اخذ گرین کارت را واریز کنند. این هزینه حدود 220 دلار است. البته برای واریز این هزینه می‌توانید به دو صورت یعنی قبل از ورود به کشور آمریکا و هم بعد از ورود به این کشور اقدام کنید. در فرودگاه یک مهر بر روی ویزای شما زده خواهد شد که مدت اعتبار آن حدود یک سال است. این مهر تا زمانی که گرین کارت اصلی شما صادر و برایتان ارسال شود نقش مهم و به سزایی خواهد داشت.

لازم به ذکر است که برای پرداخت هزینه گرین کارت باید به صورت الکترونیکی اقدام کنید. بهتر است از قبل فکر هزینه‌های خود را بکنید تا بعدا دچار مشکل نشوید. به علاوه، پس از پرداخت حدود یک ماه طول خواهد کشید تا گرین کارت به دست شما برسد.

شرایط ورود برنده شدگان لاتاری به آمریکا

پس از درخواست و تایید ویزای آمریکا از برنده‌شدگان درخواست می‌شود تا به سفارت آمریکا مراجعه کنند تا مهر تائیدیه بر روی پاسپورت زده شود. در این مرحله علاوه بر مهر، یک پاکت زرد به درخواست‌کنندگان ارائه می‌شود. این پاکت زرد رنگ حاوی مدارک، نباید به هیچ وجه باز شود بلکه برنده لاتاری باید پاکت را به صورت سالم به افسرهای گذرنامه در فرودگاه آمریکا تحویل دهد. پس حواستان حتما به این مورد بسیار مهم باشد.

لاتاری

همانطور که می‌دانید پرواز مستقیمی از ایران به آمریکا وجود ندارد و برندگان مجبور هستند از پروازهای غیرمستقیم برای رفتن به آمریکا استفاده کنند. یکی از این موارد، پرواز دوحه قطر است. به علاوه، مدت زمان رسیدن به ایالت و مقصد انتخابی شما حدود 15 تا 16 ساعت به طول خواهد انجامید. گفتنی است که اگر تاب و تحمل پروازهای طولانی را ندارید می‌توانید به صورت چند پروازه به آمریکا عازم شوید.

البته این مورد را نیز به یاد داشته باشید که ممکن است این فرآیند پرهزینه و طولانی باشد. برنده لاتاری می‌تواند با هر پروازی که مناسبش باشد به آمریکا برود. حتما قبل از سفر پروازهای مختلف را چک کنید و یک پرواز متناسب با شرایط خودتان انتخاب کنید تا راحت‌تر به مقصد برسید.

مراحل و شرایط اداری برنده شدگان لاتاری در فرودگاه آمریکا

و اما می‌رسیم به مراحل و شرایط اداری برندگان لاتاری در فرودگاه آمریکا! از هر پروازی که به آمریکا می‌روید باید قبل از رسیدن به این کشور فرم آبی به نام فرم گمرکی را پر کنید. قبل از نشستن هواپیما مهمانداران فرم‌های آبی رنگ را در بین افراد پخش خواهند کرد و سپس شما باید شروع به تکمیل این فرم کنید. در این فرم از شما خواسته می‌شود تا اطلاعات مختلفی از قبیل میزان پول همراه خود (دلار و ارزهای مختلف)، نوع موادغذایی، مشخصات فردی، ارزش لوازم گران‌بها و دیگر موارد را تکمیل کنید.

مدارک مورد نیاز برنده شدگان لاتاری در فرودگاه آمریکا

پس از اینکه از هواپیما پیاده شدید و به کیوسک کنترل مرزی رفتید از شما مدارک مورد نیاز را دریافت خواهند کرد. پیشنهاد ما به شما این است که پاکت زرد رنگی در بالا برایتان توضیح دادیم را در دست داشته باشید. این پاکت در بین مسئولین فرودگاه بسیار شناخته شده است و می‌توانید به راحتی از راهنمایی‌های آنان در فرودگاه بهره‌مند شوید. هنگام مراجعه به کیوسک کنترل مرزی از شما مدارکی را درخواست خواهند کرد و هنگام دانستن اینکه شما جزء برندگان لاتاری هستید فرآیند کارهایتان راحت خواهد شد. از جمله این مدارک مهم عبارت‌اند از:

  • برگه و فرم آبی رنگ تکمیل شده در هواپیما
  • پاکت زرد رنگ مخصوص برنده شدگان در لاتاری
  • پاسپورت و ویزای لاتاری

بعد از کنترل و بررسی این مدارک افسر مرزی شما را به بخش دیگری هدایت خواهد کرد تا دیگر کارهای اداری شما شروع شود.

امکانات سکونت برنده شدگان لاتاری

یکی از مزیت‌های خوب برنده شدن در لاتاری امکانات و شرایط اقامتی است. معمولا بیشتر برندگان لاتاری در ابتدا برای استراحت به منزل دوست و آشنای خود می‌روند و چند روزی را در آن‌جا استراحت می‌کنند. در غیر این صورت باید در هتل اقامت و استراحت کنند. پس از استراحت چند روزه لازم است تا خانه یا اقامت دائمی خود را بیابند. برنده‌شدگان می‌توانند همانند یک شهروند عادی کشور آمریکا برای اجاره‌ یا خرید خانه اقدام کنند.

اجاره یا سکونت در ایالات مختلف آمریکا بستگی به بودجه‌ی شما دارد. می‌توانید از قبل در مورد هزینه‌ی اجاره‌ها در مناطق متفاوت آمریکا اطلاعات کافی را به دست آورده و ایالت مورد نظر خود را انتخاب کنید. مدت زمان ویزای لاتاری برای سکونت در آمریکا ۱۰ سال است که این میزان با تکرار تمدید ویزا افزایش می‌یابد. توصیه می‌کنیم قبل از اقدام به اقامت در آمریکا با قوانین سکونت در آمریکا آشنا شوید.

امکانات شغلی برندگان لاتاری

اگر جزء افراد خوش شانس در قرعه‌کشی لاتاری آمریکا باشید، قطعا یکی از دغدغه‌های بزرگ شما شرایط کار و درآمد در آمریکا خواهد بود. خوشبختانه با گرفتن ویزای لاتاری شما اجازه دارید در هر شغلی که می‌خواهید کار کرده و کسب درآمد کنید. البته ناگفته نماند که با برنده شدن در لاتاری دولت آمریکا شغلی برای شما در نظر نخواهد گرفت و شما باید خودتان پس از اقامت در آمریکا به دنبال شغل مناسب بگردید.

زمان اشتغال شما به موقعیت و شرایط خودتان بستگی خواهد داشت. می‌توانید از طریق دوست و آشنای خود قبل از رسیدن به آمریکا شغل مورد نظر خود را پیدا کنید. در آخر می‌توان گفت که برنده‌شدگان لاتاری آمریکا به عنوان مقیم آمریکا شناخته می‌شوند و شرایط آن‌ها برای استخدام آسان خواهد بود.

امکان تحصیل با ویزای لاتاری

آمریکا یکی از کشورهای پیشرفته‌ی دنیا است و از نظر شرایط تحصیل در رتبه‌های بالای جهانی قرار گرفته است. اگر خود یا اعضای خانواده‌تان در حال تحصیل هستند این بخش از مقاله برای شما بسیار مناسب خواهد بود. با اقامت در آمریکا از طریق گرین کارت لاتاری که دریافت کرده‌اید به راحتی می‌توانید در این کشور ادامه تحصیل بدهید. شرایط و هزینه‌های تحصیل برای برنده‌شدگان همانند سایر شهروندان آمریکا است و هیچ تفاوتی در نظر گرفته نمی‌شود.

باید گفت که ویزای لاتاری بسیار بهتر از ویزای تحصیل است. در ویزای لاتاری شما به عنوان شهروند شناخته می‌شوید و هزینه‌ی تحصیل شما بسیار کمتر از یک فرد با ویزای تحصیلی خواهد بود. همچنین شما می‌توانید پس از اتمام تحصیل در آمریکا برای اقامت اقدام کنید اما در ویزای تحصیلی اینگونه نیست و پس از اینکه تحصیل شما تمام شد باید از آمریکا خارج شده یا نوع ویزای خود را عوض کنید.

دریافت شماره SSN یا سوشیال

یکی از اقدامات لازم برای گذراندن پروسه‌های اقامت و باز کردن حساب بانکی در آمریکا، دریافت SSN است. SSN یا سوشیال چیزی شبیه شماره شناسنامه فرد است. دریافت SSN بسیار مهم است چرا که بدون داشتن این شماره هیچ کاری نمی‌توانید در آمریکا انجام دهید. برای دریافت این شما لازم است در کوتاه‌ترین مدت به مراکز Social Security در ایالت مورد نظر مراجعه کنید. با داشتن SSN شما به طور کامل به عنوان یک شهروند عادی آمریکا شناخته می‌شوید که کار شما را برای اجاره خانه یا باز کردن حساب بانکی راحت خواهد کرد.

مراحل افتتاح حساب بانکی برنده شدگان لاتاری 2025 در آمریکا

افتتاح حساب بانکی از اقدامات اولیه‌ای است که یک مهاجر پس از اقامت در آمریکا باید انجام دهد. شرایط افتتاح حساب بانکی برای برنده‌شدگان لاتاری آسان است. این افراد می‌توانند با در دست داشتن گرین کارت موقت و مهر ویزا با مراجعه به بانک‌هایی که با این شرایط موافق هستند، حساب بانکی خود را باز کنند. برخی از بانک‌ها برای افتتاح حساب بانکی از شما شماره‌ی SSN می‌خواهند.

لاتاری2025

در این صورت شما می‌توانید پس از دریافت این شماره برای افتتاح حساب به بانک مراجعه کنید. میزان پولی که در بانک قرار می‌گیرد بستگی به شما دارد و هیچ محدودیتی از این نظر وجود ندارد. البته هر بانک قوانین خودش را دارد که بهتر است قبل از افتتاح حساب با قوانین آن آشنا شوید یا از دوست و آشنای خود کمک بگیرید. همچنین برخی از موسسات در این مورد کمک کننده هستند.

 شیوه گرفتن گواهینامه رانندگی برندگان لاتاری

شرایط گرفتن گواهینامه رانندگی در آمریکا برای برندگان لاتاری همانند ایران است. شما باید در دو امتحان آیین‌نامه و شهری قبول شوید. تنها تفاوت گرفتن گواهینامه در آمریکا امتحان شهری است که با ماشین شخصی خودتان امکان‌پذیر است. در این صورت به راحتی و با هزینه‌ی کمتر گواهینامه خود را دریافت خواهید کرد.

وضعیت ازدواج پس از برنده شدن در لاتاری

شاید یکی از سوال‌های مهمی که به ذهنتان خطور کند این است که وضعیت ازدواج افراد برنده در لاتاری چگونه خواهد بود؟ باید بگوییم که هیچ منع و مشکلی برای ازدواج این افراد وجود ندارد. اگر فرد مورد نظر شما یک زن خارجی باشد می‌توانید پس از ازدواج نیز برای همسر خود یک گرین کارت آمریکا دریافت کنید. به همین راحتی!

سخن آخر

یکی از معمول‌ترین روش‌های مهاجرت به آمریکا، ثبت نام در لاتاری است. در این صورت شما می‌توانید شانس خود را برای برنده شدن امتحان کنید. آنچه که برای مهاجران اهمیت دارد شرایط و امکانات بعد از برنده شدن در لاتاری است. یعنی اینکه با وجود شرایط و ویزای لاتاری، زندگی در آمریکا چگونه پیش خواهد رفت. از آنجایی که نه تنها فرد برنده بلکه خانواده آن را هم باید در نظر گرفت، سعی کردیم تمام اطلاعات مورد نیاز اعضای خانواده یا خود فرد را مورد بررسی قرار دهیم.

همه‌ی آنچه که برای یک فرد لازم است از شغل و اقامت گرفته تا تحصیل و آسایش باید به دقت بررسی شوند. برندگان لاتاری از نظر اقامت در آمریکا با مشکل روبه‌رو نخواهند بود و تنها کافی است هزینه را تهیه کرده و پروسه‌های لازم را به انجام برسانند. یافتن شغل در کشور پیشرفته‌ای نظیر آمریکا دشوار نخواهد بود و شما می‌توانید در حوضه‌ی مورد علاقه‌ی خود با مدرک تحصیلی مورد نظر شغل خود را بیابید. همچنین تحصیل با شرایط شهروند عادی آمریکا یکی از مزیت‌هایی است که برندگان لاتاری با آن روبه‌رو خواهد بود. برای اطلاعات بیشتر در ارتباط با انواع ویزا و هرگونه سوال می‌توانید با مشاوران یوتوپین در ارتباط باشید.